Konsteliacijos

Konsteliacijos - tai psichotechnologija, kuri padeda žmogui efektyviai išspręsti svarbius gyvenimo uždavinius.

Konsteliacijos leidžia greitai ir vaizdžiai išryškinti sudėtingų problemų esmę, surasti teisingų veiksmų įgyvendinimo strategijas.

Konsteliacijų metodo pradininkas vokiečių psichoterapeutas Bertas Hellingeris mano, jog konsteliacijos sugeba išjudinti žmogaus dvasią ir sielą, dėl to šį metodą galima naudoti ir kaip terapiją, ir kaip dvasinę praktiką.

Konsteliacijos – tai „gyvas veidrodis“, kuris aktyviai atspindi psichinę žmogaus tikrovę vaizdinių ir pergyvenimų pavidalais. Pažvelgę į šį „gyvą veidrodį“, mes galime pamatyti savo pačių slaptų briaunų atspindį. Toks veidrodis gali parodyti giliai užslėptus jausmus ir pergyvenimus, reikšmingus tolimos praeities įvykius, svarbius psichoemocinius ryšius, problemų ištakas ir situacijų vystymosi tendencijas... Sąveika su tokiu veidrodžiu gali padėti žmogui įgyvendinti tuos savo giluminius norus, kurių realizacijai jam anksčiau nepakako jėgų.

Konsteliacijų metodologija grindžiama sisteminio mąstymo principų ir biorezonansinio suvokimo galimybių panaudojimu. Sisteminis mąstymaspadeda pamatyti viską iš karto kaip visumą, pamatyti dinamiką ir vidinius ryšius, problemos lokalizaciją ir sprendimų logiką. Biorezonansinis suvokimas duoda betarpišką emocinę-jausminę patirtį, leidžia nustatyti prioritetus, išrinkti sprendimo strategiją ir realizuoti ketinimus.

 Konsteliacijos naudojamos darbui su plačiu gyvenimo uždavinių ir problemų spektru: santykių kūrimo sunkumais, situacijų „be išeities“ optimalių sprendimų paieškai, emocinėmis problemomis, įvairiais konfliktais, pasikartojančiais iš kartos į kartą tragiškais šeimyniniais scenarijais ir sunkiais likimais, sunkiai išgydomomis ligomis, žmonių ir išteklių valdymo uždavinių sprendimui, situacijos vystymosi tendencijų išryškinimui, sprendimui priimti reikalingos papildomos informacijos gavimui...

Konsteliacijų praktika yra gyvas ir vaizdingas procesas, kuris pasižymi giliu įsiskverbimu į jausmų ir pergyvenimų sferą. Tai, kas vyksta konsteliacijų proceso metu, kartais sunku adekvačiai perduoti žodžiais ir racionaliai paaiškinti. 

65 3

 

Į puslapį