Osteopatija vaikams

Vaikų organizmas yra labai plastiškas ir turi didžiulį atsistatymo potencialą.

Osteopatija  veiksminga gydyti vaikus ir kūdikius, turinčius įvairiausų problemų ir simptomų. Aukštas vaikų  osteopatinio gydymo efektyvumas pagrįstas vidinių resursų suaktyvinimu ir savygydos galimybėmis.

Osteopatas gali sumažinti gimdymo streso pasekmes, sureguliuoti kaukolės ir stuburo kaulų įtampą, kraujotaką smegenyse, atkurti raumenų tonusą, imunitetą, nervų sistemos veiklą.

Osteopato rankos gali pajusti menkiausią nukrypimą organizme ir padeda susidoroti su juo, kol dar ne atsirado nemalonūs simptomai. Švelnus osteopatinis gydymas yra visiškai neskausmingas, ir vaikas jį lengvai įsisavina  nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Vaikui susirgus, kuo anksčiau pradėtas jo gydymas, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti. Pasikonsultuoti dėl vaiko sveikatos su osteopatu profesionalu  prasminga, net jei nėra jokių esminių problemų.

Konsultuotis su osteopatu reikėtų: 

  • jei vaikas tankiai serga
  • atsiranda psichomotorinių vystymosi sutrikimų
  • laikysenos, regėjimo, dėmesio sutrikimai
  • buvo sutrenkta galva (netgi be matomų pasekmių)
  • būtinai parodykite savo vaiką osteopatui jei jis nugriuvo, stipriai užsigavo ar buvo automobilyje avarijos metu

Jei gimdymo metu įvyko kaukolės kaulų poslinkis ir deformacija, tai osteopatas labai atsargiais ir švelniais judesiais gali atlaisvinti užblokuotus kaulelius ir atstatyti tarp jų judesius. Tuo pačiu nuimama kietojo galvos segenų apdangalo įtampa, atsistato kraujotaka ir nervinės ląstelės gauna pakankamą maitinimą. Esant bet kuriai vystymosi sutrikimo formai, pirmiausia sutrinka  likvoro dinamika, tai yra stuburo smegenų skysčių cirkuliacija ir, kaip pasekmė, sutrinka kranialinis ritmas. Ignoruojant kranialinę sistemą tankiai iškreipima ligos vystymosi ir jos simptomų suvokimas.  Tuo atveju, jei gydytojas yra įvaldęs kranialinę terapiją, jo galimybės yra daugybę kartų didesnės. Kranialinė terapija – beskausmis ir saugus vaikų ir kūdikių  gydymo metodas. Išoriškai jis atrodo kaip vos juntamą prisilietimą prie galvos, stuburo, kryžkaulio.  Tai labai lengvą ir švelnią manipuliaciją su vaiko kūnu.

Kiekvienam vaikui sudaroma indviduali gydymo programa, priklausomai nuo jo susirgimo ir faktorių, kurie iššaukė vystymosi sutrikimus.

65 3

Į pradžią